O klípku ,,SPRING NICHT"

11. března 2007 v 12:39 | Georgína |  Články a rozhovory
Horor: Bill spáchá sebevraždu! To je nejdrsnější video Tokio Hotel všech dob!
Patnáct metrů vysoká budova v berlínském náměstí Alexander. Je jedna hodina v noci, déšť bubnuje a je pořádné chladno. Nahoře, na okraji střechy budovy stojí zpěvák Tokio Hotel. Vypadá smutně a zoufale. Vlasy mu vlají do větru. Za chvíli se na to vrhne. Silné! Takto vypadá scéna z nového videa Tokio Hotel ,,Spring nicht". Tam hraje Bill hned dvě osoby. Nejprve jako zachránce - a potom jako ,,smutný Bill", který nechce dál žít …
BRAVO: Jaké bylo natáčení?
Bill:
Velmi namáhavé. Tentokrát jsme natáčeli dlouhé dvě noci. První den tady byla celá kapela a druhý den jenom já. Ale začínali jsme naštěstí až v 17.00 hod. To je teprve můj čas (směje se)!
BRAVO: Bylo ale dost mokro a chladno. Ty jsi byl venku jen v tričku. Jak si to vydržel?
Bill:
Celý jsem se chvěl. Ale jakmile kamera nenatáčela, hned jsem se oblékl do teplé bundy. Kromě toho jsem dostával horký čaj a kakao - teplé vafle. To mi pomohlo.
BRAVO: Ty hraješ sebevraha - jak ses do této role vcítil?
Bill:
Nebylo to tak jednoduché. Jakmile kamera začala natáčet, nevěděl jsem, jak má pocity vyjádřit. A to jenom s pohledy. Kluci video viděli a domnívají se, že jsem to udělal dobře.
BRAVO: Neměl jsi strach, když si stál na okraji střechy?
Bill:
Mám z výšek trochu strach. Ale naštěstí mě jistily dvě lana. To mě dobře uklidňovalo. Proto jsem se cítil relativně jistý.
BRAVO: Pomyslel jsi už někdy na sebevraždu?
Bill:
Ne, ještě nikdy! Každý má samozřejmě někdy problémy a nejde to taky vždycky super, ale myšlenky o tom, že si vezmu živote, jsem ještě nikdy neměl.
BRAVO: Byli v rodině nebo u přátel už nějaké případy o sebevraždě?
Bill:
Ne. Ale mnoho lidí z našeho okolí to nemá v životě lehké. Ti si často s námi o tom povídali. Proto mě napadlo, že je to důležité, abych udělal tuhle písničku. S mojimi dvojrolemi jako zoufalec a jako záchrance jsem chtěl ukázat, že se to nesmí vzdát! Když někdo pozná, že se chce někdo zabít, měl by udělat všechno proto, aby zoufalému sdělil, že má zase naději.
BRAVO: Vyjádřili se o tom už někdy fanoušci?
Bill:
Jo. Dostali jsme dopisy, ve kterých fanoušci vyprávějí o tom, že byli krátce před tím, aby se vzdali. Myslí si, že je naše hudba zachránila. To je samozřejmě to nejpěknější, co nám může kdo říct.
BRAVO: Máš strach ze smrti?
Bill:
Jo, to má přece každý. Ale Tom má z ní ještě větší strach. On život prostě miluje. Já život miluju taky. Ale ještě horší je, když člověk stojí blízko tebe a přímo před tebou zemře. Ale na tohle by se nemělo furt myslet. Jinak by si člověk život ještě víc ztížil.
BRAVO: Věříš na posmrtný život?
Bill:
Zaručeně tam něco je. Ale co přesně, tak to nemůžu říct. Člověk nemůže prostě jen tak zmizet …!
BRAVO: Čím by si byl rád v příštím životě?
Bill:
Rád bych byl psem (směje se)! Ti se mají dobře. Můžou celý den spát, žrát a ještě je hladí.
BRAVO: A jak by si byl rád starý?
Bill:
Velmi starý! Ale může se na to taky doplatit. Když bych byl v tomhle věku hodně nemocný, viděl bych to jinak. Ale jako 85-roční bych chtěl ještě skákat po okolí a užívat si život - potom by to bylo super!
BRAVO: Jaký bude děda Bill?
Bill:
Boah, nedokážu si to představit, jak budu v takovém věku vypadat. Ale myslím, že budu cool děda (šklebí se)!
P.S. Video se natáčelo s dvěma různými konečnými scénami. V první Bill skočí a zemře a v druhé bude zachráněn.
Fotograf Brava, Frank -Lothar Lange (48) si mohl dokonce zahrát malou roli ve videoklipu!
Když jsem poprvé potkal Tokio Hotel, měli Bill a Tom 15 let. To natáčeli svoje první video - k ,,Durch den Monsun" v Luenbergu u Berlína. Dneska je fotím aspoň po padesáté. Přece tentokrát to bude úplně jedinečná část! Protože na prvním dnu natáčení komparsista nikde není, Bill se podívá náhle na mě. O několik minut později stojím už v červeném županu - jako ve stylu bezdomovce - před kamerou. Scéna: Mám se podívat nahoru na střechu, ze které chce ,,smutný Bill" skočit. Jeho zachránce, druhý Bill ho má zachránit a narazit do mě na stranu. Když běží kamera, vidím zpěváka utíkat. Běží dost rychle a opomenutý mě bouchne loktem do ledvin. Aua! To bolí. Kdežto Bill ječí radostí. 8-krát se tahle scéna opakuje. Potom je režisér konečně spokojený. Mě ještě všechno bolí - ale to nemůžu mít Billovi samozřejmě za zlé. Úžasné: Kluci se od našeho prvního setkání nezměnili - ještě pořád jsou tak veselí a milí, stejně jako na začátku jejich mega kariéry. Už se těším na další focení s nimi…
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Byl(a) jsem tu

click 100% (122)

Komentáře

1 Peťa Peťa | Web | 11. března 2007 v 12:40 | Reagovat

Pls hlasuj pro mě tady http://mujbloggggggg.blog.cz/0703/4-kolo#komentare

mám přezdívku Peťa

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama