Duben 2008

CZ BRAVO 9/08

30. dubna 2008 v 20:31 | Georgína |  Časopisy české

Bravo - Tetování Gustava!

30. dubna 2008 v 16:56 | Georgína |  Články a rozhovory
Už delší hádání fanoušků Tokio Hotel: nechal se bubeník Gustav tetovat - nebo ne? Teď je to venku! A dokonce dvakrát! Exkluzivně v Bravu ukazuje Gustav své obrovské tetování na zádech a menší motiv na ruce. Podívejme se? Proč právě Gustav, ten který v rozhovorech vždycky zdůrazňoval, že nechce žádné tetování?! "Potají jsem o tom velmi často přemýšlel", přiznává. "Ale čekal jsem na perfektní motiv. Na začátku jsem chtěl dva ptáky na ramenech, jeden vavřínový věnec a mečem, který by držel v zobáku. Ale potom přišla záchrana: Poznal jsem velmi dobrého tatéra a řekl jsem mu o mém problému. Potom mi to naskicoval." 19tiletému se to zalíbilo, že ještě během zkoušek na 1000 Hotels European Tour se v únoru řítil do tetovacího studia a nechal si to udělat! "Bylo to zcela spontánní. Doprovázeli mě dva lidi z našeho týmu. Všem ostatním jsem nic neřekl", šklebí se. Sedm hodin trvalo první tetování: čtyři hodiny linie a tři hodiny odstíny a přesto: "Ještě to není zcela hotové." To tetování hvězdy na ruce bylo rychlejší. "To trvalo jenom dvě a půl hodiny", vypráví Gustav. Bolelo to? "Oh ano, bylo to velmi bolestivé! Motiv na zádech hodně bolel", říká Gustav. "Stále jsme museli dělat přestávky. Kvůli bolesti jsem si většinu času kousal do mého trička". Ale to se vyplatilo. Protože na Gustavových zádech teď můžete vidět dva křídla, meč a věnec.
Co tím chtěl říct?
"Křídla znamená svobodu a meč všechny špatné věci, co se mi staly - nebo možná ještě stanou. A věnec je tam pro všechny dobré věci a pozitivní příhody: štěstí s kapelou a mojí rodinou, například", vypráví Gustav. Ale právě jeho rodina si musela na jeho ozdoby těla zvyknout. "Moji rodiče byli vždycky proti tetování, proto jsem jim to také neřekl, když jsem si nechal udělat hvězdu na zápěstí. Ale teď jim to připadá dokonce docela pěkné".
A co na to říkají ostatní Tokio-Hotel-rockeři?
"Velmi se jim to líbí. Bill tu bolest sám zná. Tetování celou dobu pozoroval, jenom Tom varoval: "Kluku, víš, že to nikdy nezděláš!" To ale bubeníka nešokovalo - naopak: našel v tom zalíbení a chce ještě víc tetování. "Nechám si ještě nějaké udělat, ale co ještě neprozradím".
Momentálně se Gustav připravuje na výlet do USA. Zpěvák Bill se ze své operace hlasivek dobře zotavuje. "Při rehabilitaci hlasivek zpívá už své vlastní songy a je doprovázen Tomovou kytarou", vypráví manažer kapely David Jost. Jak to tak vypadá, bude kapela 1.května na cestě směr USA.


Tetování Gustava

30. dubna 2008 v 16:55 | Georgína |  Gustav

Tom Kaulitz: "Kritiky jsou někdy užitečné kvůli postupu..."

30. dubna 2008 v 16:55 | Georgína |  Články a rozhovory
Od svého návratu ze Spojených Států, má Tom svou hlavu v oblacích! První koncert Tokio Hotel za Atlantikem získal publikum a dokonce a dokonce ani pár špatných recenzí od medií mu jeho dobrou náladu nezničily. Náhle, jak se zdá, tak americký sen postupuje k blízké skutečnosti…
Jaký dojem na tebe zanechala první americká tour?
Bylo to tady pro nás velké dobrodružství, nemysleli jsme si, že budeme stát na americké půdě. Byli jsme opravdu překvapeni, když jsme našli v Kanadě s Spojených státech takovou energii, kterou vidíme v Evropě; všechny koncertní haly byly vyprodané a fanoušci věděli všechny naše songy nazpaměť, v angličtině.
Je tu nějaký koncert, který na tobě zanechal speciální dojem?
Opravdu jsem se snažil během koncertu v Los Angeles. Samozřejmě, protože to bylo naše první vystoupení ve Spojených Státech. A samozřejmě také proto, že na koncert přišli takoví umělci jako Nicole z Pussycat Dolls nebo Jay-Z ( manžel Beyoncé a producent Rihanny). Je stále těžké tomu uvěřit (směje se)…
Narazili jste už na nějaké špatné recenze od amerických médií?
Naučili jsme se, že ne všichni jsou do Tokio Hotel, ale tak je to lepší. A potom, kritiky jsou někdy užitečné kvůli postupu. Některá americká média se smáli naší hudbě, ale ostatní jí velmi chválili. Jeden novinář dokonce srovnal Billa k Davidu Bowie. No není to překrásný kompliment?
Dotkla se vás už někdy kritika?
Nejdůležitější pro mě a ostatní členy kapely je to, že to fanoušci ocení na našich koncertech. Děláme hudbu pro ně, ne pro média.
Kromě fanoušků, kteří vás od začátku podporují, jsou tu i takoví, kteří si přemýšlí nad vašim anglo-saským-vývojem…
Bill, Gustav, Georg a já jsme vyrostli na amerických rockových kapelách. Zpívání v angličtině nám nabízí možnost, hrát ve Spojených Státech, v zemi, kde rock exceluje! Kde je problém? V němčině nebo angličtině je příběh songů jeden a ten samý, stejně jako hudba. Jsem si jistý, že publikum tomu může rozumět. Na to se ptají např. fans ve Francii - budeme tam zpívat nadále německy.
Jsou nějaké obraty vaší kariéry?
Nějak před dvěma roky jsme si řekli, že je nemožné zpívat mimo Německo. Potom nám Francie otevřela své ruce. Díky Francii byla pro nás okamžitě otevřena celá Evropa. Teď je obrat v Kanadě a Spojených Státech. Je ještě brzo vědět, kde toto dobrodružství dostane… ale první příznaky jsou velmi povzbudivé. Jsou dost jasné, abych řekl, že americký sen je na dosah (směje se).
Co se ti na Americe obzvlášť líbí?
Obrovské obchody s hamburgery - to je pro mě nebe. Kromě toho miluju obchody s hip-hop oblečením, jeden magičtější než druhý. V Los Angeles a New Yorku je na každém rohu nějaký. Samozřejmě dostanu šanci na novou kolekci džínů a triček.
A na druhou stranu, co nemáš na Americe rád?
Kontroly jsou nekonečné a ochranka je příliš přísná, speciálně na ty jako jsem já s dredy a mým vzhledem rapera. Opravdu jsem měl dojem, že si mě pletou s nebezpečným kriminálníkem! Je to stále to samé: Kde vždycky přijedeme, bývám desetkrát víc kontrolován, než všichni ostatní.
Myslel jsi na stěhování do USA?
Když si to okolnosti vyžádají, není to vyloučeno, že tam bude na pár týdnů nebo dokonce měsíců. Zkušenost může být výhodná, i když by se mi stýskalo po domově. Miluju cestování a poznávání nových míst, ale stále vždycky budu postrádat Německo.
Nekonečný svůdce
Aby byl loajální ke svému spojení svůdníka, tak když byli Tokio Hotel ve Spojených Státech, Tom řekl novinářům, že chce americkou přítelkyni. Tenhle kousek se rozšířil do každého tisku. Ale jako důvod řekl, že by to byl nejlepší způsob, jak si zdokonalit svou angličtinu…

Efurt 2005

30. dubna 2008 v 16:54 | Georgína |  Koncerty


Bill po operaci děkuje fans

29. dubna 2008 v 18:29 | Georgína |  Články a rozhovory
Ahoj lidi, to jsem já Bill. Chci prostě poděkovat za obrovskou podporu v době, kdy jsem měl problém s mým hlasem. Nebylo to lehké a neuvěřitelně toho lituju. Bylo opravdu milé vidět, že jste stále při mně a že jste mi posílali tolik věcí. Byl jsem opravdu šťastný. Je dobrý pocit vědět, že lidé jsou tu pro vás. Těším se na koncerty a obzvlášť na koncert v Německu, protože budeme hrát po tom všem tady v Německu. Bylo pro mě velmi důležité, že můžeme zahrát tento koncert. Viděl jsem, že se už se nemůžete dočkat a těším se, až vás uvidím a zahrajeme koncert. Mnohokrát děkuju.
ZROJ:tokio-hotel-de

První oficiální fotka po operaci

29. dubna 2008 v 17:52 | Georgína |  Billík
Klikni n fotku a najdeš jich více!!!!!

Vrátí se lepší než kdykoliv předtím!

28. dubna 2008 v 18:21 | Georgína |  Články a rozhovory
přeložila Evelyn pro http://kaulitz-twins-4ever.blog.cz
______________________________________________________________
Vrátí se lepší než kdykoliv předtím!
Blíží se návrat Tokio Hotel na podia. Jsou plní energie a nemůžou se dočkat, až se vrátí! První velký koncert bude ve speciálním městě - Lisabonu!!!
V tuhle chvíli již Bill, Tom, Gustav a Georg mají připravené batohy zpátky do USA! A nemůžou se dočkat své první show. Věřte tomu, že nikdy neměli takovou touhu se vrátit na podia!
Dobité baterie
Tokio Hotel jsou nedočkaví na další vystoupení. A jsou plní energie, protože během tohohle času, kdy měl Bill operaci a rehabilitace, odpočívali. A taky jim chybí fanoušci a koncerty! První show bude 3.května na americkém festivalu Bamboozle! Ve stejnou chvíli tam budou vystupovat Paramore a Snoop Dogg! Tři dny poté, vyjde jejich album Scream v USA. A každý chce velký úspěch. V Kanadě se dostal do obchodů a hned vstoupil na šesté místo, což dělá Tokio Hotel první německou kapelou, která se dostala v Kanadě tak vysoko! Jsou úžasní!
Další dvě písně!
CD, které Tokio Hotel vydají v USA se jmenuje Scream, jako v Portugalsku, ale obsahuje další dvě písně! "Live Every Second" a "1000 Oceans", anglická verze "1000 Meere". Ve stejný den kdy CD vyjde, Toki Hotel budou vystupovat na TRL! A 9.května jsou pozváni do show "Late Night Show With Conan O'Brien"! Mějte na pozornosti Youtube, protože jsme si jistí, že video se tam objeví rychle! Mezitím můžete hlasovat pro TH jako Best Band, Best Live Act a Best Video! A pozor, protože potom začne Evropské turné! A potom se konečně vrátí do Portugalska!
Přijdou nějaká překvapení!
Tokio Hotel připravují překvapení na jejich koncerty Evropského turné, které začíná 1.června v Lisabonu! "Nemůžeme se dočkat, až uvidíme znova naše fanoušky! Byli úžasní, i když jsme zrušili koncerty. Ukázali nám hodně podpory a milosti, takže jim chceme poděkovat a brzy se vrátit," řekl Tom! Jsme nadšeni...
Billův dopis
Bill velmi děkuje za všechnu podporu od fanoušků z celého světa, kterou mu ukázali v posledních týdnech. Důkaz je právě tady, dopis, který sám napsat. A který jsme pro vás přeložili. Tom řekl v interview, že Bill "píše hodně věcí do sešítku", ne aby jenom komunikoval s osobami, ale taky aby si mohl zapisovat nové písně!! "Není tu nic, co ho zastaví," říká Tom s úsměvem.

Bill nebo Tom – ke komu toho víc cítíte? (TEST)

28. dubna 2008 v 18:00 | Georgína |  Testy
přeložila Evelyn pro http://kaulitz-twins-4ever.blog.cz
________________________________________________________________
1. Kdyby jste měli kouzelnou hůlku a mohli si vytvořit perfektního kluka na svatbu, jaký by byl?
a) velký romantik, který dává kytky a píše dopisy,...
b) legrační, dobrodružný....kluk, kteří žije!
c) senzitivní, klidný a velmi sladký. Nejlíp se zamiluji do stydlivých!
2. Víme, že máte obavy se svými vzhledy, ale o kterou část těla se nejvíc staráte?
a) ruce
b) rty
c) vlasy
3. Jste na Tokio Hotel koncertu. U čeho nejvíc paříte?
a) s Billovým hlasem! To jak zpívá mě přivádí k šílenství.
b) jak se Bill s Tomem pošťuchují. Kdybych tak mezi nimi mohla být!
4. Jaký doplněk nejradši na klukovi vidíte?
a) čepici
b) řetěz
c) náramek
5. Zúčastníte se soutěže a vyhrajete s nimi večeři. Už jste se rozhodli, co si vezmete?
a) šaty
b) top a džíny
c) mini sukni
6. Pořádně přemýšlej! Když se do kluka zamiluješ, miluješ na něm...
a) že dělá první krok! Jsi nejistá.
b) že se tě ptá ať si s ním vyrazíš! Je to cesta jak ti porozumí...
c) že je tvrdý! Žiješ s výzvami
7. Kromě Tokio Hotel taky máš ráda jiné kapely, že ano? Kterou z těhle máš radši?
a) My Chemical Romance
b) 30 Seconds to Mars
c) Evanescence
8. Kdybyste mohli říct frázi pro jednoho z členů Tokio Hotel, co by to bylo?
a) řekla bych, že miluji Billa a že tomu tak bude navždy!
b) řekla bych, že mě Tom přivádí naprosto k šílenství!
c) myslím, že bych neměla slov.
Míň jak 45 bodů
Bill: Vaše srdce patří jemu, to není pochyb. Na Billovi milujete všechno, od těch šílených vlasů, nejvíc lidmi kritizovaných, až po nalakované nehty, přecházející úžasný úsměv, od jeho sexy hlasu a sladkosti, a texty, které píše. Takže, kdyby se vás zeptal, jestli si ho vezmete, tak byste to přijmula bez rozmýšlení! Není divu proč, protože Bill je opravdu sladký kluk a je velmi speciální kluk! Jsme si jistí, že by ses mu taky líbila.
Víc jak 45 bodů
Tom: Uznáváš, že už o Tomovi sníš, že ano? Rozumíme ti! Tom je jako ty! Má velmi cool styl a je velmi roztomilý, se svou osobností je k tomu krásně hodící! Je odpočatý, rebel, legrační...jako jsi ty! A kromě toho je taky senzitivní a inteligentní! Takže, když přijede do Portugalska, nespouštěj z něj oči. Nikdy nevíš, co se stane!

Cioè #17

28. dubna 2008 v 17:59 | Georgína |  Časopisy zahraniční

Super Pop nr. 330

28. dubna 2008 v 17:33 | Georgína |  Časopisy zahraniční


Nakreslený Bill

28. dubna 2008 v 17:20 | Georgína |  Billík

Návštěvnost za 21.4-27.4

28. dubna 2008 v 17:05 | Georgína |  Blog
Navstevnost za minuly tyden (21.4.2008 - 27.4.2008) je:
Pondeli: 28
Utery: 36
Streda: 28
Ctvrtek: 33
Patek: 31
Sobota: 53
Nedele: 35

Celkem: 244

Fota TH

27. dubna 2008 v 19:48 | Georgína |  Celý Band
img205/3451/46192035dh4.jpg //<![CDATA[ setImgWidth(); //]]>
img134/8932/42160624eq3.jpg //<![CDATA[ setImgWidth(); //]]>
img205/5678/97502366ly1.jpg //<![CDATA[ setImgWidth(); //]]>
img205/963/31340651fx9.jpg //<![CDATA[ setImgWidth(); //]]>
img134/8019/49412290ue8.jpg //<![CDATA[ setImgWidth(); //]]>
img205/1495/72942446ou6.jpg //<![CDATA[ setImgWidth(); //]]>

Bill zpívá

27. dubna 2008 v 19:40 | Georgína |  Billík

Top music

27. dubna 2008 v 19:38 | Georgína |  Časopisy zahraniční
Dream´up: Georg - "Připravujeme třetí album!"

27. dubna 2008 v 19:33 | Georgína |  Články a rozhovory
Známý za svoji rozvážnost, Tokio Hotel basista má tisíce věcí, které by rád řekl o životě kapely. Bere to s nadšením, Georg taky přiznal, že třetí album je v přípravách.
Co jsi cítil u incidentu s Billovým hlasem?
Georg: Opravdu jsem se bál. V minulosti už měl Bill nějaké slabší náznaky s hlasem, ale to bylo kvůli nachlazení nebo momentální únavě. Náhlé ztracení hlavu uprostřed koncertu se nikdy předtím nestalo. Pochopili jsme, že to, co se děje není normální.
Co sis myslel na začátku, že to bylo?
Georg: Nejdřív jsem se bál o Billovo zdraví. Bez řádné diagnózy doktorů, nikdo nebyl schopen dát vysvětlení. Potom, když Bill musel jít na operaci, jsem si kladl otázku o kapele. Prošli jsme si tím spolu, naše historie se takhle nemohla zastavit! Moji rodiče, oba doktoři mě klidnili. Vysvětlili mi v detailech, co by se Billovi stalo, kdyby nešel na operaci, ale že to nijak neovlivní jeho kariéru jako zpěváka a budoucnost Tokio Hotel.
Jak využíváš čas během Billova uzdravování?
Georg: Přestávka byla tak náhlá, že na začátku jsem byl otrávený. Ale náhle jsem se dal dohromady a rozhodl využít tuhle přestávku, abych nabral kyslík a naplnil baterky. Taky jsem doplnil svůj spánek.
Kromě pauzy a dalšího, co byly tvoje aktivity?
Georg: Není žádným tajemstvím, že mimo kapelu nejsem energická osoba! Takže trávím svoje dny v klidu - DVD, video hry, čtení e-mailů.
Jak dlouho tahle přestávka trvala?
Georg: Jenom pár dní, potom mi došlo, že mi chybí kapela. V tuhle chvíli trávím nejvíc času s Tomem a Gustavem a našem studiu v Hamburgu. Pracujeme na nových melodiích do našeho dalšího alba, testujeme nové rytmy. To je další naše vzrušující část jako života muzikantů.
Takže můžeme očekávat vydání třetího alba?
Georg: Bill již napsal mnoho textů. Od nás přichází hodně nápadů na melodie. Projekt jde uspokojivě. Ve zkratce doufáme, že dokončíme nahrávání před koncem roku. Jestli budeme pokračovat takhle, tak naše další album možná uvidí světlo světa na podzim.
Bude tohle album v němčině nebo angličtině?
Georg: Tohle je otázka, na kterou nemůžu nic říct, protože je všechno možné. Ještě nebylo nic rozhodnuto.
Jaká velká jména roku naplňují vaši kreativnost?
Georg: V kapele máme odlišné vkusy. Gustav a já například máme rádi staré rockové ikony, jako jsou Nirvana a Guns N' Roses. Naopak Bill a Tom jsou spíš na současné legrandy, jako jsou Green Day, Placebo a Coldplay.
Kdy ses naposled zamiloval do nějaké muziky?
Georg: V tuhle chvíli poslouchám hodně kanadskou kapelu Nickelback. Hlavně miluji to video udělané pro píseň Rockstars.
21 svíček
31.března tohohle roku, Georg, Tokio Hotel stařec, oslavil svoje 21.narozeniny. Na důležité události, měl dočasný smutek, protože i přes to všechno toho dne měl Bill operaci svých hlasivek. Nicméně Georg naplánoval pořádnou párty jakmile Bill bude mít sílu.

Dream´up: Tom - "Kritiky jsou dobré v pohybu dopředu!"

27. dubna 2008 v 19:19 | Georgína |  Články a rozhovory
Od návratu z Ameriky, Tom má hlavu v mracích! Tokio Hotel první koncert za Atlantikem si získal publikum a ani některé špatné recenze od médií mu nezničili dobrou náladu. Naštěstí americký sen se zdá být bez ohrožení...
Jaké ti zanechalo dojmy první americké turné?
Tom: Bylo to pro nás skvělé dobrodružství, protože upřímně jsme si nikdy nemysleli, že budeme mít takovou čest stát na americké půdě. Byli jsme opravdu překvapeni, že jsme našli v Kanadě a Americe stejnou energii jako v Evropě - všechny koncerty byly vyprodané a fanoušci znali naše písně od srdce, v angličtině!
Je tu koncert, který na tebe nějak zanechal speciální dojem?
Tom: Opravdu jsem se snažil na koncertě v Los Angeles. Protože tam samozřejmě bylo naše první představení ve Spojených Státech. A taky protože tam byla Nicole z Pussycat Dolls a Jay-Z, kteří tam sledovali celý koncert. Je tomu těžké uvěřit....
Byl jsi ovlivněn špatnými recenzemi od amerických médií?
Tom: Byli jsme ujištěni, že ne každý je do Tokio Hotel, ale je to takhle lepší. A potom, kritiky jsou někdy užitečné v pohybu dopředu. Některá média si dělala legraci z naší hudby, ale ostatní si to dost chválili. Novináři dokonce byla přiřadili k Davidu Bowiemu. Není to nádherný kompliment?
Dotkli se tě někdy kritiky?
Tom: Nejdůležitější pro mě a ostatní členy kapely je věrnost fanoušků na koncertech. Děláme muziku pro ně a ne pro média.
Kromě fanoušků, kteří vás následují od začátků, jsou tu ti, kteří neuznávají vaši anglo-saskou evoluci...
Tom: Bill, Gustav, Georg a já jsme vyrostli na amerických rockových kapelách. Zpívání v angličtině nám dává možnost hrát ve Spojených Státech, v zemi rocku! Kde je problém? V němčině nebo angličtině, příběh každé naší písně je ten stejný, jak tomu bývá v muzice. Jsem si jistý, že publikum tomu rozumí. Když si to fanoušci přejí - například francouzští - budeme pokračovat ve zpívání v němčině.
Jste v přelomu kariéry?
Tom: Před dvěma roky jsme si řekli, že nebude možné, abychom zpívali mimo Německo. Potom se nám otevřela Francie. Díky Francii po nás okamžitě volal zbytek Evropy. Nyní je řada na Kanadě a Spojených Státech. Je stále příliš brzy říkat, kam nás dovede nové dobrodružství. Ale první smlouvy jsou zajištěné. Jsou dost na to, abych mohl říct, že americký sen je na dosah.
Co hlavně oceňuješ v Americe?
Tom: Protože miluji hamburgery, tak je to pro mě nebe. Navíc miluji hip-hopové obchody, jeden magičtější než druhý. Můžete v Los Angeles a New Yorku najít na každém rohu. Samozřejmě, že jsem využil příležitosti, abych si nasbíral nové čepice a trika.
Na druhou stranu, co se ti na Americe nelíbí?
Tom: Kontroly, které jsou nekonečně a ochranka je tam přísná, hlavně pro někoho jako jsem já s dredy a rapperským vzhledem. Opravdu jsem měl dojem, že si mě tam spletou za nebezpečného kriminálníka! Je to pořád stejné - kamkoliv jdeme, jsem kontrolován desetkrát víc než ostatní.
Přemýšlíš o přestěhování do Ameriky?
Tom: Když to okolnosti dovolí, tak není vyloučeno, že tam zůstaneme na několik týdnů nebo i pár měsíců. Zážitek by mohl být hodnotný, i když bych zajisté mohl mít stesk po domově. Miluji cestování a objevování nových míst, ale kdekoli jsem, vždycky mi chybí Německo.
Nekonečný svůdník
Aby byl loajální své reputaci milovníka, tak když byli Tokio Hotel ve Spojených Státech, Tom řekl novinářům, že hledá americkou přítelkyni. Tahle informace se rozšířila po novinách jak blesk. Uvedl to kvůli důvodu, že by si tento mladík mohl díky tomu dobře zlepšit angličtinu.

Dream´up: Bill - "Můj sen se ničí!"

27. dubna 2008 v 19:18 | Georgína |  Články a rozhovory
Brutální odsouzení k mlčení kvůli zdravotním problémům, Tokio Hotel zpěvák musel zrušit koncerty, očekávané tisíci fanoušky. Nemocný, ale bojovný, Bill vzpomíná na tuto bolestivou zkoušku v exkluzivním rozhovoru vedený přes e-mail.
Jakou zprávu bys poslal fanouškům, kteří se starují o tvé zdraví?
Nejprve ze všeho, chci vzkázat a říct, že jsem v pořádku. Operace netrvala ani hodinu a nestalo se nic neobvyklé pro chirurgy, kteří mě operovali. O této operaci jsem četl hodně děsivých příběhů: lidé mají někdy opravdu skvělou představivost! Věřím, že fanoušci se začali obávat, až když se začli zveřejňovat takové informace, někdy falešných a často přehnaných. Teď se zotavuju a musím odpočívat.
Je toto poprvé, že jsi musel podstoupit typ takovéto operace?
Takový typ, ano. Ještě nikdy jsem neměl závažný problém s mým hlasem, takže oparace hlasivek byla poprvé. A doufám, že také naposledy.
Jak operace skončila?
Velmi dobře, i když jsem se hrozně bál. Naštěstí riziko této operace je minimální. Byla to operace pomocí laseru a pod narkózou. Následující dny jsem se cítil velmi unaveně, ale brzo jsem byl zase na nohách.
Důvod je: neštěstí nebo přepracování?
Myslím, že obojí. Tento stav je vysvětlen několika faktory: trochu námaha, to je pravda, chladno a abych byl upřímný, hodně nedbalosti!
Jaké jdi dostal instrukce, aby ses rychleji uzdravil?
Doktoři mi nařídili odpočinek! Beru nějaké léky na hojení hrdla a taky nějaké anti-pálivé drogy. Ve stejnou dobu se musím jíst stejné druhy jídel, obzlávšť mléčné produkty. Hodně piju, být v teple a tak moc nemluvit. Protože jsem ukecaný, není to pro mě lehké!
Jak jsi se cítil, když ses dozvěděl o této bolestivé zkoušce?
Cítil jsem se vinnně, naštvaně a dokonce trochu rezignovaně. Na začátku jsem byl skutečně šílený. Museli jsme podruhé zrušit koncerty kvůli mému hlasu! Tohle turné mělo být po všech evropských zemích, ve kterých je kapela volána. Byla to realizace překrásného snu. Bylo to přerušeno kvůli mému hlasu. Myslel jsem na všechny naše fanoušky, kteří byli zklamáni, protož nemohli být na našem koncertu. V tu dobu jsem sám rezignoval a přijal osud. Malá útěcha: Většina zrušených koncertů bylo v létě nahrazeno.
Co jsi se od toho naučil?
Od teď budu více dbát na své hlasivky. Před každým vystoupením budu dělat cvičení, abych hlas zahřál.
Kdo ti dopřával komfort?
Naštěstí jsem byl v tomto období velmi podporován. Členové kapely mi pomohli, stejně tak jako náš tým. Navíc mi dvojnásobně pomohly zprávy zaslané od fanoušků, kteří mi přáli brzké uzdravení.
Co děláš během dnů rekonvalestence?
Abych byl upřímný, trochu se nudím, protože jsem měl předtím denně plný program... Divám se na televizi, poslouchám hudbu, spím.
Během odpočinku píšeš i nějaké písně?
Ano, píšu toho hodně na naše další album. Například tento volný čas mi dává možnost dokončit texty, který jsem naškrábal tady a tam. Nejhorší flustrace je, že si to teď nemůžu zazpívat. Těším se, až se kompletně uzdravím.
Důvěrně
Během dlouhého času rekonvalestence, ve které nesměl promluvit ani jedno slovo, Bill myslel na tisíce věcí, někdy dramatických. Také si představoval, že svůj hlas navždy ztratí a už nikdy nebude schopný zpívat. Stejně, i když nemá nikdy daleko k dobrým nápadům, Bill požádal své dvojče Toma, aby ho kdyžtak nahradil za mikrofonem.